logo

Promocje

Promocja z okazji 50-lecia Mitutoyo w Europie!

Od 1.04.2018 do 31.12.2018

 

dowiedz się więcej

Nie każdy wie, że wiele firm produkujących rożnego rodzaju maszyny przeprowadza na nich testy wytrzymałościowe. Najbardziej znane są chyba testy uderzeniowe przeprowadzane na samochodach, z manekinem za kierownicą. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że do przeprowadzania tego typu doświadczeń potrzebne są specjalistyczne maszyny wytrzymałościowe.

Jak wytwarzane są maszyny wytrzymałościowe?

Maszyny do testów wytrzymałościowych budowane są na indywidualne zamówienia klientów. W firmach produkujących te urządzenia zatrudniane są sztaby specjalistów z różnych dziedzin. Maszyny muszą być oczywiście niezwykle wytrzymałe, aby same nie zniszczyły się podczas testów. Do tego powinny być bardzo precyzyjne, a kolejne próby wytrzymałościowe nie mogą wpływać na ich konstrukcję, a co za tym idzie – miarodajność kolejnych wyników. Nie ma jednego określonego typu, jakie funkcje powinna mieć dana maszyna do testów wytrzymałościowych. Producenci dostarczają wszelkiego rodzaju twardościomierze, młoty , zrywarki, czy wręcz konstruują całe komory np. do testów termicznych i ciśnieniowych.

Dopasowanie maszyny do potrzeb klienta

 

Niezwykle istotne jest doprecyzowanie, czego klient oczekuje od maszyny wytrzymałościowej. Z tą wiedzą można podejmować kluczowe decyzje, takie jak np. czy chcemy testować próbki produktu, czy gotowy produkt. Każda branża rządzi się swoimi prawami, i oczywistym jest, że inaczej testuje się laptopy, a inaczej rowerki dziecięce. Kluczowe jest więc dopasowanie urządzenia testującego nie tylko do badanego produktu, ale również indywidulanych potrzeb konkretnego klienta. Idealną maszynę testującą powinna cechować nie tylko wytrzymałość i jakość, ale również prostota obsługi. Profesjonalne firmy dostarczają maszyny wytrzymałościowe budowane zgodnie ze standardem ISO 9001.