Venture – sprzedaż przyrządów pomiarowych

Promocje

Promocja MITUTOYO

Wiosenna promocja!

Czas trwania 
Od 25.03.2021 do 31.05.2021 r.

dowiedz się więcej

Wykonywanie pomiarów różnych sprzętów może czasami okazać się bardzo problematyczne. Łatwo dostępne miejsca czy elementy, które da się wymontować można zmierzyć suwmiarkami, średnicówkami  i każdym innym urządzeniem. Jednak część maszyn ma swoje zakamarki, do których ciężko jest się dostać, a z jakiegoś powodu nagle potrzebujemy ich dokładnych wymiarów.

Inżynierowie długo borykali się z tym problemem, aż w końcu wymyślili sposób na jego rozwiązanie. Wbrew pozorom nie opracowali miernika w postaci kolejnego narzędzia, tylko poszli o krok dalej – wspomogli się znajomością chemii.

Masy elastyczne

Jak robi się pomiary masą elastyczną? Łatwo i wygodnie. Do trudno dostępnego miejsca wlewa się masę (np. do otworów czy gwintów), a następnie czeka aż zastygnie. Gotowy odlew wyciąga się z otworu i dokonuje na nim pomiarów przy pomocy tradycyjnych narzędzi. Oczywiście zostały opracowane różne rodzaje mas, o różnej konsystencji i elastyczności. Najważniejsze jednak jest to, że każda z nich po zastygnięciu nie kurczy się, nie obsycha, ani w żaden inny sposób nie zmienia swojego kształtu. Pozwala więc na idealne odzwierciedlenie kształtu, który chcemy zmierzyć.

Zalety masy

 

Pomiary przy pomocy masy mają wiele zalet. Oczywiste z nich to wcześniej wspomniane łatwość pomiaru i jego precyzja. Jednak autoryzowany dystrybutor Plastiform – lidera w produkcji specjalistycznych mas, zwraca uwagę na ich podstawową cechę i jednocześnie powód, dla którego zostały stworzone. Gdyby nie masy, dostanie się do trudno dostępnych miejsc wymagałoby wiercenia otworów rewizyjnych czy rozmontowywania całej maszyny, a to kolei zawsze narusza jej konstrukcję. Płynna masa dostaje się w nawet najciaśniejsze zakamarki i pozwala na wygodny, dokładny i bezpieczny dla urządzenia pomiar.