Venture – sprzedaż przyrządów pomiarowych

Narzędzia pomiarowe powinny cechować się przede wszystkim rzetelnością pomiarów. Na tym, co jest wynikiem ich pracy bazują wielkie linie produkcyjne, warsztaty i naukowcy prowadzący kolejne badania. Niewielki błąd w pomiarze potrafi czasami spowodować wielkie problemy. Narzędzia powinno się więc co jakiś czas sprawdzać i kalibrować. J

eśli wyniki kalibracji nie będą poprawne, w tym stanie nie powinno ich się już więcej używać. W niektórych branżach jest to nawet wykroczenie przeciw prawu. Co zatem można zrobić?

Wymiana na nowsze modele                                        

Stare narzędzia można po prostu wyrzucić i wymienić je na nowe modele. Oczywistym minusem tego rozwiązana jest koszt, który będzie trzeba ponieść. Lepiej jest zainwestować w solidne urządzenia znanych marek niż niskiej jakości produkty, które zaraz znów będzie trzeba wymienić. Jednak wymiana aparatury pomiarowej na nowszą ma też swoje plusy. Nowe narzędzia często są precyzyjniejsze. Wiele z nich wyposażonych jest w elektroniczne mierniki, które eliminują błędy wynikające z niedoskonałości ludzkiego oka. Elektronika ułatwia również korzystanie z przyrządów, nie wymaga takiego skupienia jak precyzyjne przesuwanie suwaków po skali. Skale i noniusze z czasem użytkowania ścierają się i robią się coraz mniej czytelne.

Naprawa w serwisie

 

Alternatywą dla zakupu nowych urządzeń może być serwis narzędzi pomiarowych. Profesjonalny serwis zajmie się ich oczyszczeniem i naprawą. Serwisy posiadają swoje urządzenia wzorcowe, które pomagają im w przywróceniu wadliwemu sprzętowi swoich dawnych właściwości. Narzędzia pomiarowe powinny być oddawane do serwisu nie tylko wtedy, gdy się zepsują. Przyniesienie ich raz na jakiś czas na przegląd, kalibrację i drobną kosmetykę sprawi, że posłużą nam przez wiele lat. Jeśli mamy wątpliwości, jak należy dbać o poszczególne urządzenia, również warto o to zapytać serwisantów.