Venture – sprzedaż przyrządów pomiarowych

Promocje

Promocja MITUTOYO

Wiosenna promocja!

Czas trwania 
Od 25.03.2021 do 31.05.2021 r.

dowiedz się więcej

Narzędzia pomiarowe powinny cechować się przede wszystkim rzetelnością pomiarów. Na tym, co jest wynikiem ich pracy bazują wielkie linie produkcyjne, warsztaty i naukowcy prowadzący kolejne badania. Niewielki błąd w pomiarze potrafi czasami spowodować wielkie problemy. Narzędzia powinno się więc co jakiś czas sprawdzać i kalibrować. J

eśli wyniki kalibracji nie będą poprawne, w tym stanie nie powinno ich się już więcej używać. W niektórych branżach jest to nawet wykroczenie przeciw prawu. Co zatem można zrobić?

Wymiana na nowsze modele                                        

Stare narzędzia można po prostu wyrzucić i wymienić je na nowe modele. Oczywistym minusem tego rozwiązana jest koszt, który będzie trzeba ponieść. Lepiej jest zainwestować w solidne urządzenia znanych marek niż niskiej jakości produkty, które zaraz znów będzie trzeba wymienić. Jednak wymiana aparatury pomiarowej na nowszą ma też swoje plusy. Nowe narzędzia często są precyzyjniejsze. Wiele z nich wyposażonych jest w elektroniczne mierniki, które eliminują błędy wynikające z niedoskonałości ludzkiego oka. Elektronika ułatwia również korzystanie z przyrządów, nie wymaga takiego skupienia jak precyzyjne przesuwanie suwaków po skali. Skale i noniusze z czasem użytkowania ścierają się i robią się coraz mniej czytelne.

Naprawa w serwisie

 

Alternatywą dla zakupu nowych urządzeń może być serwis narzędzi pomiarowych. Profesjonalny serwis zajmie się ich oczyszczeniem i naprawą. Serwisy posiadają swoje urządzenia wzorcowe, które pomagają im w przywróceniu wadliwemu sprzętowi swoich dawnych właściwości. Narzędzia pomiarowe powinny być oddawane do serwisu nie tylko wtedy, gdy się zepsują. Przyniesienie ich raz na jakiś czas na przegląd, kalibrację i drobną kosmetykę sprawi, że posłużą nam przez wiele lat. Jeśli mamy wątpliwości, jak należy dbać o poszczególne urządzenia, również warto o to zapytać serwisantów.