Venture – sprzedaż przyrządów pomiarowych

Promocje

Promocja MITUTOYO

Promocja MITUTOYO!

Czas trwania 
Od 01.03.2020 do 30.09.2020

Zobacz więcej (PDF)

 

dowiedz się więcej

Jeśli zamierzasz w swojej firmie zbudować dział zajmujący się pomiarami lub po prostu jesteś majsterkowiczem rozwijającym skrzydła, podpowiemy Ci, jak zorganizować swój pierwszy warsztat. Znajdź przestronne, ciche pomieszczenie (dokładne pomiary wymagają skupienia) i zacznij je urządzać.

Wygodne biurko lub blat roboczy

Przede wszystkim w warsztacie musi się znaleźć wygodne miejsce do pracy. Blat do pomiarów musi być duży i… równy. Idealnie, gdyby do biurka był wygodny dostęp z każdej strony tak, żeby mogły przy nim pracować komfortowo co najmniej dwie osoby.

Oświetlenie

W warsztacie potrzebne jest bardzo dobre oświetlenie. Nie tylko nie będzie psuło wzroku osobom dokonującym pomiarów, ale również ułatwi im pracę. Co najważniejsze: sprawi, że będzie ona dużo bezpieczniejsza.

Sprzęt pomiarowy

Sercem warsztatu będzie aparatura pomiarowa. Kup więc sprzęt najwyższej jakości, by pomiary były precyzyjne, a narzędzia służyły przez lata. Na początek niezbędne będą suwmiarki, średnicówki i rożnego rodzaju kątomierze. Kolejne narzędzia możesz dokupować w miarę potrzeb. Pamiętaj o ich prawidłowym skalibrowaniu. Z czasem, gdy zajmiesz się bardzo skomplikowanymi pomiarami, prawdopodobnie będziesz chciał zakupić masy elastyczne do pomiarów trudno dostępnych elementów.

Szafa/Organizer

Gdzieś trzeba przechowywać wyżej wymieniony sprzęt. Bardzo istotne jest, aby nie był wystawiany na częste wstrząsy i wilgoć, gdyż wpłyną one znacznie na jego trwałość i dokładność. Wyznaczone miejsce na sprzęt pomaga też go szybko odnaleźć w razie potrzeby i dba o utrzymanie porządku w miejscu pracy.

Komputer z dostępem do Internetu

 

Internet jest kopalnią wiedzy i daje nieograniczone możliwości kontaktu ze światem. Szybki dostęp do niego jest bezcenny w razie nagłych problemów z pomiarami lub szukania porad u bardziej doświadczonych majsterkowiczów.