Venture – sprzedaż przyrządów pomiarowych

Promocje

Promocja MITUTOYO

Wiosenna promocja!

Czas trwania 
Od 25.03.2021 do 31.05.2021 r.

dowiedz się więcej

Urządzenia pomiarowe używane są codziennie na całym świecie nie tylko w laboratoriach, warsztatach i zakładach przemysłowych, ale również w prywatnych domach. O ile pomiary pobierane na użytek własny przeważnie mogą być obarczone jakimś niedużym błędem, o tyle te potrzebne do badań czy przemysłu powinny być maksymalnie miarodajne. Dlatego też bardzo istotny jest profesjonalny sprzęt, którym wykonuje się pomiary oraz idealna kalibracja urządzeń pomiarowych.

Tej, zarówno w teorii jak i praktyce, można nauczyć się na specjalistycznych szkoleniach metrologicznych.

 

Specjalistyczna wiedza

 

Zasady nadzoru nad sprzętem pomiarowym określają wytyczne ISO 9001:2008. Kursy przyuczające do tej specjalizacji trwają nawet kilka dni, a po ukończeniu kursu i zdaniu testu kursant otrzymuje certyfikat. Większość nauki to zajęcia praktyczne, czyli praca z urządzeniami pomiarowymi. Kursanci po kolei uczą się kalibracji różnorakiego sprzętu, między innymi suwmiarek, mikrometrów, wysokościomierzy czy średnicówek. Ukończenie kursu jest niezbędne w wypadku pracowników laboratoriów czy wszelkiego rodzaju pomiarowni. Umożliwi on im samodzielną kontrolę urządzeń,  a w razie potrzeby ich kalibrację.

 

Korzyści z kursu

 

 

Wysłanie pracowników na szkolenia metrologiczne powinno leżeć w interesie pracodawcy. Jeśli działalność firmy bazuje na używaniu urządzeń pomiarowych, przeszkolenie pracowników w zakresie ich kalibracji pozwoli uniknąć niepotrzebnych, a czasem bardzo kosztownych błędów. Wiele firm oferuje kursy w siedzibie klienta lub dowolnym wskazanym przez niego miejscu, logistyka takie przedsięwzięcia nie jest więc problematyczna. Jakie korzyści odnosi pracownik? Oczywiście poszerza swoje kwalifikacje na rynku pracy. Zdolni i rzetelni specjaliści od metrologii są nieustannie rozchwytywani przez firmy produkcyjne, budowlane i laboratoria.