Venture – sprzedaż przyrządów pomiarowych

Promocje

Promocja MITUTOYO

Promocja MITUTOYO!

Czas trwania 
Od 01.03.2020 do 30.09.2020

Zobacz więcej (PDF)

 

dowiedz się więcej

Jeśli ktoś karze nam wyobrazić sobie laboratorium, przed oczami mamy próbówki, oraz naukowców pochylonych na mikroskopami. Większość z nas pracę z mikroskopem pamięta ze szkoły, ewentualnie studiów. Wyczynem było narysować oglądany obiekt w zeszycie, jeśli nie można było na niego jednocześnie patrzeć, tylko co najwyżej co chwilę zerkać. Mikroskopy, jak chyba wszystkie możliwe

urządzenia przez ostatnie dekady przeszły technologiczną rewolucję. Obecnie szanujące się laboratoria korzystają z ich nowoczesnych następców: videomikroskopów.

Lepsza wersja mikroskopu

Videomikroskopy potrafią przekazywać na żywo obraz oglądanego obiektu na monitor, bez zbędnych zakłóceń. Oczywiście jest to obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości i jakości. Urządzenie posiada wejście na kartę SD, na której można zapisywać obrazy i filmy z przeprowadzanych badań. Wiele modeli posiada opcję zamrożenia obrazu i umieszczenia go po jednej stronie ekranu, aby porównać go z kolejnym, po drugiej stronie. Videomikroskop wyglądem przypomina stary, dobrze znany mikroskop, jedynym „nowym” elementem jest wygodny, duży ekran.

Zalety używania videomikroskopu               

Nowoczesny mikroskop pozwala na oglądanie robionego właśnie eksperymentu wielu osobom naraz. Jest więc idealnym narzędziem szkoleniowym lub konferencyjnym. Pozwala nie tylko na bieżącą  dyskusję o podejmowanych działaniach, ale nawet na ich wspólną koordynację. Zapis plików na karcie SD umożliwia powrót do przeprowadzanych prac w każdym momencie. Możliwość obserwowania i komentowania doświadczenia przez kilka osób naraz to w wielu wypadkach zwiększone bezpieczeństwo obiektu z mikroskopu, a nawet i samego naukowca. Taki sposób pracy sprawdza się świetnie nie tylko w medycynie, ale również w elektronice czy mechanice precyzyjnej.