Venture – sprzedaż przyrządów pomiarowych

Promocje

Promocja MITUTOYO

Promocja MITUTOYO!

Czas trwania 
Od 01.03.2020 do 30.09.2020

Zobacz więcej (PDF)

 

dowiedz się więcej

Nie każdy wie, że wiele firm produkujących rożnego rodzaju maszyny przeprowadza na nich testy wytrzymałościowe. Najbardziej znane są chyba testy uderzeniowe przeprowadzane na samochodach, z manekinem za kierownicą. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że do przeprowadzania tego typu doświadczeń potrzebne są specjalistyczne maszyny wytrzymałościowe.

Jak wytwarzane są maszyny wytrzymałościowe?

Maszyny do testów wytrzymałościowych budowane są na indywidualne zamówienia klientów. W firmach produkujących te urządzenia zatrudniane są sztaby specjalistów z różnych dziedzin. Maszyny muszą być oczywiście niezwykle wytrzymałe, aby same nie zniszczyły się podczas testów. Do tego powinny być bardzo precyzyjne, a kolejne próby wytrzymałościowe nie mogą wpływać na ich konstrukcję, a co za tym idzie – miarodajność kolejnych wyników. Nie ma jednego określonego typu, jakie funkcje powinna mieć dana maszyna do testów wytrzymałościowych. Producenci dostarczają wszelkiego rodzaju twardościomierze, młoty , zrywarki, czy wręcz konstruują całe komory np. do testów termicznych i ciśnieniowych.

Dopasowanie maszyny do potrzeb klienta

 

Niezwykle istotne jest doprecyzowanie, czego klient oczekuje od maszyny wytrzymałościowej. Z tą wiedzą można podejmować kluczowe decyzje, takie jak np. czy chcemy testować próbki produktu, czy gotowy produkt. Każda branża rządzi się swoimi prawami, i oczywistym jest, że inaczej testuje się laptopy, a inaczej rowerki dziecięce. Kluczowe jest więc dopasowanie urządzenia testującego nie tylko do badanego produktu, ale również indywidulanych potrzeb konkretnego klienta. Idealną maszynę testującą powinna cechować nie tylko wytrzymałość i jakość, ale również prostota obsługi. Profesjonalne firmy dostarczają maszyny wytrzymałościowe budowane zgodnie ze standardem ISO 9001.