Venture – sprzedaż przyrządów pomiarowych

Promocje

Promocja MITUTOYO

Wiosenna promocja!

Czas trwania 
Od 25.03.2021 do 31.05.2021 r.

dowiedz się więcej
znak zapytania

Maszyny wytrzymałościowe to urządzenia, które służą do testowania wytrzymałości różnych materiałów. Jest to naprawdę ważne zadanie, bowiem zanim konkretne materiały zostaną dopuszczone do sprzedaży lub dalszego przerobu, często muszą przejść skomplikowaną fazę testową. Służą do tego m.in. maszyny wytrzymałościowe, które dzieli się na kilka grup.

Podział maszyn wytrzymałościowych ze względu na rodzaj odkształceń

Pierwszym typem podziału jest ten uwzględniający rodzaj działających odkształceń. W tej grupie wyróżnia się:

  • urządzenia do testowania sił rozciągających,
  • urządzenia do testowania sił ściskających lub zginających,
  • maszyny wytrzymałościowe uniwersalne, które łączą powyżej wskazane cechy.

W przypadku tych najbardziej uniwersalnych, wskazuje się przede wszystkim na zrywarki. Posiadają one uchwyty oraz przyrządy umożliwiające przeprowadzanie różnego rodzaju prób, od rozciągania, przez ściskanie, aż po zginanie tworzyw. Pozwalają dodatkowo na testowanie w szerokim zakresie temperatur, co także wpływa na wyższą jakość takich prób.

Podział maszyn wytrzymałościowych ze względu na metodę testowania

Drugą grupą opisywanych urządzeń są te klasyfikowane według metodologii przeprowadzania testów. Chodzi tu o maszyny wytrzymałościowe przystosowane do prób statycznych oraz do prób dynamicznych.

Urządzenia do prób statycznych cechują się powolnym wzrostem naprężeń, zaś w przypadku dynamicznych, kontroluje się nie tylko siłę, ale również czas jej oddziaływania. Te ostatnie są więc obecnie stosowane naprawdę często, w związku z wysokimi wymaganiami stawianymi przed materiałami używanymi w przemyśle.

Nowoczesne maszyny wytrzymałościowe

Niezależnie od rodzaju, obecnie stawia się przede wszystkim na szerokie możliwości zastosowania maszyn wytrzymałościowych. Chodzi tu jednak nie tylko o same procesy, ale również testowane materiały. Dlatego też najczęściej bada się w nich takie surowce jak metale, kompozyty, tworzywa sztuczne, a nawet tkaniny oraz folie. Warto dodatkowo zaznaczyć, że znajdują one zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w centrach naukowo-badawczych uczelni, a także w medycynie oraz biologii.

Asortyment naszej firmy obejmuje najnowocześniejsze maszyny wytrzymałościowe, do których zakupu serdecznie zachęcamy.